گالری آیسان

کاغذ دیواری و پوستر دیواری چیست؟

کاغذ دیواری یک از موارد مهم برای تغییر محیط داخلی یک خانه یا محیط کار می باشد. با استفاده از کاغذ دیواری و پوستر می توان با هزینه کم محیط داخلی مورد نظر را تغییر چشمگیری داد.

رنگ دیوار یا پوشش های کاغذی؟

دلایل بسیاری برای انتخاب کاغذ دیواری به جای رنگ دیوار وجود دارد در اینجا چند موردی از  آن ها را می آوریم :

از نظر اقتصادی پوشش دیوار با جنس کاغذی به خصوص پوستر کاغذی قیمت مقرون به صرفه تری دارند.

تنوع بسیار زیاد طرح ها و رنگ های کاغذ دیواری و پوستر دیواری  باعث می‌شود که بتواند هر شخصی اتاقش را  با شخصی سازی کند و دیزاین منحصر به فردی طراحی کند . با انتخاب صحیح طرح و جنس ها و حتی رنگ کاغذ دیواری و پوستر دیواری می‌توان باعث بزرگتر به نظر آمدن اتاق شده ،همچنین انتخاب پوستر دیواری سه بعدی موجب فضاسازی اتاق و با ایجاد حجم موجب زیبایی بصری می‌شود .

رنگ کاغد دیواری

طول عمر کاغذ دیواری و پوستر دیواری از رنگ دیوار بیشتر است و نوع مرغوب کاغذ دیواری تا ۱۵ سال می‌توانند طرح و رنگ خود را حفظ کنند. زیرا با گذشت زمان ،بشر با بهبود جنس و متریال کاغذ دیواری و بکارگیری تکنولوژی جدید در روش ساخت، طول عمر کاغذ دیواری و مقاومت آن در برابر آسیب را افزایش داد.

مزیت‌ دیگر استفاده از کاغذ دیواری امکان جداسازی آسان بدون آسیب‌ به دیوار است به همین دلیل بهترین گزینه برای  شخصی‌سازی دیوارها زمانی که محل سکونت موقت است.مثلا انواع خوابگاه‌ها و آپارتمان های اجاره‌ای استفاده کرد..

کاغذ دیواری و پوستر دیواری

در‌ دکوراسیون داخلی هر ساختمانی اعم از شخصی یا مکان عمومی فضاسازی بیشتر و زیبایی بصری اهمیت بسیار زیادی دارد. موثرترین عامل برای فضاسازی تزئین دیوارهای داخلی ساختمان با کاغذ دیواری است .کاغذ دیواری عمدتاً به صورت رول های بلند ساخته می شود که به صورت عمودی کنار یکدیگر روی دیوار نصب می شوند.

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری های دارای الگو  طرح دار  به گونه ای طراحی شده اند که طرح اصلی آن‌ها به صورت متناوب “تکرار” شود. بنابراین قطعات بریده شده از یک رول را می توان به راحتی در کنار یکدیگر   طوری چید طوری که محل اتصال دو رول کاغذ دیواری کنار هم  پس از چسباندن کاغذ دیواری دیده نشود.

کاغذ دیواری های مدرن گالری آیسان دارای ویژگی های بسیار کاربردی و مفیدی از جمله: مقاومت در برابر خراش و ضربه، امکان نظافت و لکه گیری با آب و مواد شوینده، ضد گرد و غبار هستند ، تاثیر گذار در افزایش عایق صوتی دیوار، مقاوم در برابر حرارت بالا ، ثابت ماندن رنگ و کیفیت کاغذ دیواری در برابر تابش مستقیم اشعه خورشید دارند. ویژگی های جدید و بسیار کاربردی  کاغذ دیواری هایی ضد زلزله است .

مرکز تحقیقات تکنولوژی کارسلو (KTI) آلمان از دهه ۱۹۹۰ در تلاش است که پوششی کاغذی برای جلوگیری از تکان خوردن  آجر و ترک برداشتن دیوارها هنگام زلزله تولید کند. برای جلوگیری از ریزش دیوارها فقط  کاغذ دیواری سیسمیک کافی نیست. چرا که چسب  کاغذ دیواری معمولی تحمل تکان های شدید  را ندارد. بنابراین چسب مخصوصی برای این کاغذ دیواری تولید کرده اند. برای این منظور یک ماده نرم، قابل انعطاف و چسبناک با استفاده از آب و مقدار زیادی پلیمر پلی یورتان تولید شد. از سال ۲۰۱۴ به بعد کاغذ دیواری سیسمیک به صورت انبوه تولید می‌شود.

پوستر دیواری

پوستر های دیواری نیز که امروزه  انتخاب افراد زیادی هستند . یک تفاوت بارز و آشکار با کاغذ دیواری دارند اینکه  دارای طرح با الگوی تکراری و متناوب نیستند. پوستر دیواری دارای تکه هایی مشابه قطعات پازل هستند که از کنار هم قرار دادن صحیح ،قطعات پوستر دیواری تصویر بزرگ و یا چند تصویر بزرگ کنار هم  ایجاد می‌شود.

پوستر دیواری قیمت مقرون به صرفه تری از کاغذ دیواری و رنگ دیوار دارند.همچنین زمان لازم برای نصب پوستر دیواری، کمتر از کاغذ دیواری است. محبوب ترین و پرفروش ترین نوع پوستر دیواری ، پوستر دیواری سه بعدی هستند.

چون طرح های خلاقانه و خیره کننده سه بعدی در کنار زیبایی بصری باعث بزرگ تر جلوه دادن فضای اتاق می‌شود.زیبایی هرچه بیشتر پوستر دیواری به عوامل زیادی بستگی دارد. مانند دقت و مهارت نصاب پوستر دیواری هنگام چسباندن قطعات پوستر و یا کیفیت مرغوب چسب کاغذ دیواری متناسب با نوع کاغذ تاثیر گذار است.

مرغوبیت هرچه بیشتر جنس و نوع مواد اولیه مورد نیاز برای چاپ پوستر دیواری هم در کیفیت بالای تصویر نهایی  و هم افزایش طول عمر پوستر دیواری تاثیر گذار است.

رول کاغذ دیواری

استفاده از دستگاه های چاپ پیشرفته به دلیل دقت بسیار بالا و قابلیت چاپ طیف وسیعی رنگ ها و با کیفیت بسیار بالا ی چاپ موجب  هرچه بیشتر واقعی تر به نظر آمدن تصویر پوستر دیواری روی دیوار می‌شود.

پوستر های دیواری دو نوع چاپ می‌شوند .پوستر های دیواری با ابعاد مختلف که از قبل چاپ شده و بفروش می‌رسد و یا پوستر هایی که متناسب با ابعاد دیوار اتاق شما آماده و چاپ می شوند.اغلب پوسترها روی چهار نوع رایج جنس کاغذ که با توجه به سلیقه و سفارش خود مشتری است چاپ و تولید می‌کنند.

عوامل و نکات مهم در نصب کاغذ دیواری؟

اولین مرحله نصب کاغذ دیواری آماده سازی دیوارها است. سنباده کشی سطح دیوارها و صاف یکنواخت کردن کامل سطح باعث آماده سازی سطح می‌شود.

در تمام مراحل نصب کاغذ دیواری بهترین دستور انتخاب نوع چسب و میزان استفاده یا روش چسباندن مطالعه توضیحات درج شده روی برچسب  کاغذ دیواری است .

آیا می دانید در گالری آیسان می توانید انواع پرده رشت را خریداری و درخواست نصب کنید؟

آموزش نگهداری از کاغذ دیواری

ولی قاعده کلی این است که در چسب‌های مرغوب تر نسبت متیل سلولز برابر یا بیشتر از نشاسته است. این خاصیت باعث می‌شود که قدرت چسبندگی محصول نهایی بسیار بالاتر برود.

حتماً در نظر بگیرید که چسب مخصوص کاغذ دیواری اصلا نباید به صورت گلوله  گلوله یا غیر یکنواخت باشد، حتما با استفاده از آب کافی محلولی حاصل یک دست و یکنواخت باشد

چه نوع کاغذ دیواری مناسب کجاست؟

بیشتر مردم هنگام خرید کاغذ دیواری و یا پوستر دیواری ،فقط به زیبایی کاغذ دیواری مثلاً انتخاب رنگ و طرح و نقش آن توجه می‌کنند.نکته حائز اهمیت  هنگام خرید کاغذ دیواری نباید زیبایی و رنگ تنها عامل اصلی انتخاب باشد.

زیرا کاغذ دیواری ها از ترکیبات شیمیایی مختلف، با خواص منحصر به فرد  وطی فرآیند متفاوتی بر اساس کاربردشان ساخته می شوند. چون مواد اولیه‌ای که هنگام تهیه کاغذ دیواری استفاده شده  مزایا و معایب خود را دارد .پس لازمه ی  انتخاب صحیح تر مطلع بودن از ویژگی مواد و متریال استفاده شده کاغذ دیواری است .مثلاً

هنگام انتخاب کاغذ دیواری برای ساختمان های دارای رطوبت ،به کاغذ دیواری وینیل نیاز دارید به دلیل اینکه این جنس در برابر رطوبت بسیار مقاوم است.

نصب کاغذ دیواری

اگر دیوار اتاق برآمدگی و فرورفتگی کوچک دارد ،یعنی کاملا منظم و یکدست نیست، استفاده از کاغذ دیواری های نازک و ظریف توصیه نمی‌شود .کاغذ دیواری های ضخیم می تواند برای این نوع دیوار مناسب است. چون تفاوت سطوح دیوار را ازبین برده و بعد از نصب کاغذ دیواری ضخیم ظاهری کاملا هماهنگ و یکدست را ایجاد می کند

در انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک ،کیفیت مواد مورد استفاده در ساخت کاغذ دیواری اتاق کودکان حرف اول را می‌زند. کاغذ دیواری اتاق کودکان بایستی قابل شستشو بوده و باید فاقد هرگونه مواد آلاینده و شیمیایی باشد.

اتاق اگر نورگیر کافی خورشید نداشته باشد، با توجه به شرایط استفاده ی حداکثری از نور موجود ضروری است . پس اولویت اصلی در  انتخاب جنس ، نوعی از کاغذ دیواری است که دارای فلزی براق است تا با انعکاس و بازتاب متوالی نور ، فضای نورانی تری ایجاد کرد .

انتخاب کاغذ دیواری طرح دار یا ساده ؟

انتخاب رنگ و ابعاد طرح های کاغذ دیواری می تواند اتاق را بزرگ‌تر یا کوچک‌تر نشان دهد. اما در هنگام خرید این نکته را در نظر داشته باشید که با هیجان، انتخاب پر ریسکی نکنید ، زیرا طرح های بسیار شلوغ و پیچیده اگرچه در نگاه اول جذاب است. اما امکان دارد در مدت زمان طولانی برایتان خسته کننده باشد . مزیت کاغذ دیواری های ساده تر این است که معمولاً با گذشت زمان از مد نمی افتاد و یا باعث خستگی چشم نمی‌شوند. به خصوص برای اتاق های کوچکتر  اگر کاغذ دیواری طرح دار انتخاب شما باشد از میان کاغذ دیواری های  طرح دار از طرحی استفاده نمایید.که رنگ طرح و رنگ زمینه اختلاف کمی با هم داشته باشد.

نحوه  تاثیر رنگ کاغذ دیواری در دکوراسیون؟

رنگ کاغذ دیواری را از پالت رنگ، سایر لوازم و دکوراسیون مثلاً رنگ کفپوش و کابینت یا رنگ مبلمان تطبیق داده و بعد انتخاب کنید. برای زیبایی بیشتر یک یا چند رنگ را با انتخاب کاغذ دیواری خود تکرار کنید .

همواره تنوع وسیعی از کاغذ دیواری موجود است نکته حائز اهمیت این که ،انتخاب الگو طرح ها و رنگ های متفاوت می‌توانند اثرات بصری متفاوتی برای انسان بوجود آورد.

ترکیب رنگ کاغذ دیواری

مطلع بودن  از  اصول اساسی موثر در  دکوراسیون داخلی اهمیت دارد .مانند تاثیر انتخاب رنگ روشن و تیره در فضاسازی

می‌دانیم که استفاده از کاغذ دیواری با رنگ روشن  یا سفید  در بزرگتر نشان دادن و بعد دادن  فضای داخلی بسیار تاثیر گذار است.

بزرگ کردن اتاق کوچک با کاغذ دیواری

کاغذ دیواری دارای طرح راه راه های عمودی  ارتفاع دیوار های اتاق را بلندتر نشان می دهد و راه راه  های افقی اتاق را پهن تر نشان می دهد. در خصوص استفاده از کاغذ دیواری راه راه با خطوط افقی این است. که دیوار ها طولانی تر و فضا کشیده تر به نظر می رسد. توصیه کلی  اینکه اگر نور فضا کم است.. از کاغذ دیواری هایی با رنگ روشن با طرح خطوط عمودی نازک استفاده نمایید.

الگوی کلی برای اتاق ۴ دیوار با کف و سقف بخواهیم تاثیر رنگ ها را بدانیم اینکه استفاده از کاغذ دیواری دارای رنگ ضمیمه روشن و حتی تک رنگ سفید برای دیوار و سقف  همراه با انتخاب رنگ تیره  برای کفپوش به اتاق جلوه ی بصری بزرگتری می‌دهد و فضای دلباز تر می‌شود.

و یا اگر رنگ تیره را برای دیوار ها همراه با سقف روشن و کفپوش رنگ روشن انتخاب کنیم جلوه ی بصری کوچکتر از واقعیت را نشان می‌دهد.

برای باریک تر نشان دادن فضای اتاق می توان کاغذ دیواری رنگ تیره برای دو دیوار مقابل همدیگر  انتخاب کنیم و مابقی را رنگ روشن و یا سفید انتخاب کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
تماس با گالری آیسان (لمس کنید)