آشنایی با پرده حریر | قسمت دوم

همان طور که می دانید پرده از دیرباز به عنوان یک وسیله کاربردی و تزئینی در خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. پرده ها از تنوع بالایی از لحاظ رنگ، طرح و مدل برخوردار هستند که هر کدام متناسب با محیط مورد نظر انتخاب و استفاده خواهند شد. از میان انواع مختلف پرده می توان گفت یکی از پرکاربردترین آن ها پرده های حریر هستند که در ادامه شما را بیشتر با آن آشنا خواهیم کرد.

در مطالب پیشیین به معرفی پرده حریر و انواع آن پرداختیم و این مقاله تکمیلی بر نکات پیشین است.

پرده حریر

پرده حریر که با نام کریستالی نیز شناخته می شود، از جمله پرده های شفاف و نازک است که به راحتی نور را از خود عبور می دهد. پرده حریر به دلیل تنوع در طرح و مدل مناسب برای مکان هایی مانند اتاق و محیط هایی که از نوردهی کمی برخوردار هستند، خواهد بود.

تنوع بالا در طرح و رنگ این مدل پرده و زیبایی خاص آن برای هر نوع سبک و دکوراسیون داخلی کاربرد دارد. اغلب افراد پرده حریر را به عنوان پرده کلاسیک می دانند اما امروزه این پرده از طرح و مدل ساده تا لاکچری و پر زرق و برق برخوردار است که زیبایی بی نظیر آن ها باعث شده که این نوع پرده مدرن، مورد توجه قرار گیرد.

انواع پرده حریر

پرده حریر در انواع و مدل های مختلف وجود دارند که هر کدام از انواع آن از طرح ها و رنگ های شیک و متنوعی برخوردار هستند. برخی از مدل های پرده حریر عبارتند از:

  • حریر ساده: حریر ساده شاید یکی از مدل های پر طرفدار در میان مدل های مختلف حریر است. این نوع پرده بسیار نازک و زیباست و جلوه ای فوق العاده به دکوراسیون شما می بخشد.
  • حریر شیشه ای: این مدل پرده حریر نیز نازک بوده و زیبایی خاص خود را دارد. حریر شیشه ای همان طور که از نامش پیداست به دلیل نازکی و ظرافت خاص خود از دید بیرونی جلوگیری نخواهد کرد.
  • حریر شاین: پرده حریر در مدل شاین دارای سطحی درخشان بوده که با عبور نور، درخشش زیبایی را ایجاد خواهد کرد.
  • حریر نازلی: این نوع پرده حریر از بافت چهار خانه و نسبتا ضخیمی نسبت به مدل های دیگر برخوردار است؛ به همین دلیل تا حدودی از نور ورودی جلوگیری می کند.
  • حریر آب رنگی: پرده حریر در مدل آب رنگی از چند رنگ برخوردار است؛ به گونه ای که قسمت بالای پرده یک رنگ و پایین آن دارای رنگ دیگری خواهد بود. این مدل نیز تقریبا ضخیم است و دید بیرونی کمتری خواهد داشت.

سخن پایانی

همان طور که می دانید استفاده از پرده علاوه بر این که از سرما، دید بیرونی، نور مستقیم و … جلوگیری کند؛ می تواند جلوه شیک و زیبایی نیز به دکوراسیون منزل یا مکان های مختلف مثل ادارات، هتل ها و … ببخشد. پرده را با توجه به انواع آن می توان متناسب با مکان و شرایط انتخاب و نورد استفاده قرار داد. پرده حریر که در این مطلب به آن اشاره شد، یکی از مدل های زیبا است که توانسته نظر همگان را به خود جلب کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
تماس با گالری آیسان (لمس کنید)